Цікава математика

Льюїса Керролла ми знаємо передусім як автора двох “Аліс” – в Країні Чудес і в Задзеркаллі, хоча про себе ця людина говорить передусім як про вченого. Він був досить відомим у наукових колах професором математики, чим дуже розчарував англійську королеву. Прочитавши тільки-но видану «Алісу», королева була в захваті і звеліла принести їй інші роботи талановитого автора. Яким же ж було її здивування, коли ними виявилися праці з математики! До слова, крім виконання обов’язків викладача математики і логіки при Оксфордському університеті, Керролл працював ще й університетським дияконом.

*****
... Піфагор був переможцем з кулачного бою на 58-х Олімпійських іграх, які проходили в 548 році до н. е., а потім перемагав ще на декількох Олімпіадах. Він утримував титул чемпіона з цього виду спорту декілька олімпіад поспіль. Існує версія, що Піфагора не хотіли допускати до змагань, пояснюючи, що в нього "ні зросту, ні сили, ні зовнішньості". "Так, - відповідав Піфагор, - але я буду наносити удари з математичною точністю".

*****
Фалес Мілетський мав титул одного із семи мудреців Греції. Він був справді першим філософом, першим математиком, астрономом, і, взагалі, першим по всіх науках у Греції. 
Знаменитий Фалес був спортивним уболівальником і помер на трибуні олімпійського стадіону під час бою Піфагора.  



***** 
День числа Пі — неофіційне свято, присвячене π. Воно святкується 14 березня, що в прийнятому, зокрема, в США форматі записується як 3.14, і збігається з трьома першими розрядами числа π. Це свято впроваджене на математичних факультетах значної кількості вузів у різних країнах. Зазвичай свято розпочинається об 1:59 ночі, що разом з датою складає перші шість знаків числа π (3.14159).
Окрім того, цей день (14 березня) є також і днем народження Альберта Енштейна, що надає йому додаткової значущості в очах математиків.Співробітники Інституту перспективних досліджень у Прінстоні (США, Нью-Джерсі) у цей день обов'язково пироги печуться з пі-символікою, а кращий пиріг вибирає двійник Ейнштейна, якого теж обирають щороку. Втім, спекти такий пиріг-символ не забороняється нікому.
Досконалий День числа Пі стався 14-го березня 1592 року о 6 годині 53 хвилини та 58 секунд. Ця дата, записана в «американському» форматі виглядає як 3/14/1592 6:53:58, що відповідає першим 12-ти знакам в числі π: 3.14159265358.
Приблизний День числа Пі є однією з двох дат: або 22 липня (записується 22/7 — цей дріб дорівнює 3.14, що є приблизним виразом π), або 26 квітня (25 квітня високосного року) — день, коли Земля проходить дві астрономічні одиниці по своїй орбіті з початку календарного року: в цей день загальна довжина орбіти Землі, поділена на довжину вже пройденої ділянки, дорівнює π (тобто Земля пройшла в цей момент по своїй орбіті 2 радіани).
 

Немає коментарів:

Дописати коментар